Absolutnie fantastyczne kropkowanki

Nie tylko w podróż i do poczekalni u lekarza. Nie tylko na szalone wakacje oraz spokojne, zimowe wieczory. Ta książeczka rozbudzi ciekawość dziecka, rozweseli je i zajmie na długi czas w każdych warunkach. To również świetna propozycja na prezent.

Koniecznie spraw dziecku Absolutnie fantastyczne połącz kropki. A najlepiej wszystkie dotychczas wydane części. Nasza Księgarnia wypuściła w tej serii Absolutnie fantastyczne łamigłówki oraz Absolutnie fantastyczne labirynty. To od tej ostatniej pozycji zaczęła się u nas fascynacja skrupulatnym przeszukiwaniem krainy szczegółów i detektywistycznym zacięciem w śledzeniu zaginionych skarbów. Poruszaniem się poprzez ławice ryb, niedostępne kry, kwietne ogrody, leśne ścieżki, ulice nocnych miast czy podziemne korytarze.

W Łamigłówkach porwało i wciągnęło nas ponad sto łamiących głowę zadań, i córka wyruszyła na przygodę z liczbami, literami, szczegółami do odkrycia oraz różnicami do wytropienia. Rozsmakowała się w logicznych zagadkach i zabawach ćwiczących spostrzegawczość. Wszystko podane w kolorowym, przyjaznym i bardzo zachęcającym stylu. Zaprojektowane adekwatnie do wieku i umiejętności dziecka (wczesnoszkolniaka), przyjemne wizualnie, uporządkowane i bez nadmiaru bodźców – to ewidentne plusy wszystkich tych publikacji.

Na Połącz kropki czekało się z niecierpliwością smakosza zaznajomionego z daniem. Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiałam łączenie kropek jako dziecko. Córka podąża tym śladem, by znaleźć się w samym sercu świata niezwykłych kropkowanek. Ich stopień trudności wydaje się lekko zróżnicowany, ale wygląda na to, że jest to propozycja jednak dla młodszych dzieci, które, rozpoczynając przygodę z edukacją szkolną, otrzymują wraz z tą książką szansę na doskonałe ćwiczenia. Łącząc namiętnie kropki, przygotowują rękę do pisania i wzmacniają koordynację oraz koncentrację. Absolutnie fantastyczne podejście, jakże odległe od powtarzania nudnych szlaczków!

Kolorowa, zachęcająca okładka, ponad sto intrygujących pomysłów, mnóstwo tematów do zgłębiania – podróże, plac budowy, wieś, przyroda, widoki miejskie, wakacje, duchy i zamki, bajki, krainy geograficzne, postacie ludzi i zwierząt, pokaz mody czy wesołe miasteczko… Każdy znajdzie tu coś dla siebie 🙂 Kapitalnie polecamy!

Absolutnie fantastyczne połącz kropki
autor: Susan Fairbrother
ilustracje: Beatrice Costamagna, Dean Gray, Matthew Scott
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
oprawa: broszurowa
wiek: 6-10 lat
cena okładkowa: 29,90 zł

Znasz tę książkę? Zaciekawiła Cię recenzja?
Napisz w komentarzu. Ślad Twojej obecności to szansa na inspirującą wymianę!
Wpadnij z wizytą do Dzikiej Jabłoni na Facebooku

Dodaj komentarz