Absolutnie fantastyczne łamigłówki

Szczypta matematyki, zagubione liczby, zagadki języka, odrobinę wycieczek po labiryntach, parę chwil wytężania wzroku i szukania różnic, garść kropek do połączenia i całe mnóstwo łamigłówek obrazkowych – oto niezawodny przepis na fantastyczną zabawę.

Pamiętacie Absolutnie fantastyczne labirynty? My mamy bardzo dobre wspomnienia z zaskakujących, pełnych humoru i niespodzianek podróży. Tym razem dostajemy ponad 100 kapitalnych łamigłówek. Ten wysiłek i to wyzwanie warto podjąć, szczególnie, jeśli dzieciaki mają od 6 do 10 lat i lubią połamać sobie głowę na zadaniach!

Książka jest bardzo wygodna w użytkowaniu ze względu na format i przejrzystość. Dzięki zachęcającym, kolorowym ilustracjom wykonanym przez czwórkę artystów dziecko daje się prowadzić do krainę poszukiwań, odkryć i eksperymentów z prawdziwą przyjemnością. Nie znajdziecie tu krzykliwych, jaskrawych barw i odpychających z powodu braku proporcji postaci, tak często spotykanych w popularnych książeczkach dla dzieci potraktowanych byle jaką grafiką. W tym wypadku dobry pomysł idzie w parze z jakością wykonania.

8-letnia Milo, użytkowniczka tej książki doceniła szczególnie „fajne pomysły na zadania”, które się nie powtarzają, oraz humor sytuacyjny i walory rysunkowe. Tematy i wątki w tym imponującym zestawieniu łamigłówek są różnorodne i nie mogą się znudzić – znajdziemy tu wakacje i podróże, życie podwodne i zagubione miasta, spotkania z kosmitami, robalami, robotami. Odwiedzimy laboratorium, dżunglę, zamki, place budowy, będziemy obserwować zwierzęta, m.in. podglądać ptaki i motyle. Wiecie co? Jest co robić 🙂

Absolutnie fantastyczne łamigłówki
ilustratorzy: Isabel Aniel, Samantha Meredith, Emily Twomey, Steve Wood
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
oprawa: broszurowa
wiek: 6-10 lat
cena okładkowa: 29,90 zł

Znasz tę książkę? Zaciekawiła Cię recenzja?
Napisz w komentarzu. Ślad Twojej obecności to szansa na inspirującą wymianę!
Wpadnij z wizytą do Dzikiej Jabłoni na Facebooku ?

Dodaj komentarz