Fach, że ach!

dzika-jablon830oo

Z tą książką to och i ach! Przygodowo, śmiesznie, pożytecznie, lekko, przyjemnie, edukacyjnie, detektywistycznie, rysunkowo, kolorowo, wieloplanowo, entuzjastycznie. Mowa o nowości Fach, że ach! od Wydawnictwa Bajka. Mnóstwo informacji, z backstage’u i od kuchni. Od smykałki do profesji, kto jest kim, co się z czym je. Kim chciałbyś zostać w przyszłości? Kim będziesz jak dorośniesz? Ja zostanę strażakiem. A ja będę sklepikarką… Imponująca kolekcja zawodów wszelakich to nie tylko inspiracja do zabaw i zachęta do gimnastyki wyobraźni, to też przewodnik po profesjach świata podpowiadający możliwości zawodowe, życiowe decyzje i ścieżki kariery 😉

dzika-jablon830o

Pies Kajtek oprowadza nas po tej wielopiętrowej konstrukcji. Strona po stronie, miejscówka po miejscówce, Kajtek sprawdza, szuka, węszy, zagląda i pokazuje. Odkrywa przed nami intrygujące niuanse i barwne szczegóły na temat pracy. W tej książce praca nie jest nudna. Bohater pies na początek wprowadza nas w meandry swojej biografii, opowiadając o wykonywanych przez siebie zawodach, następnie przechodzimy do listy zawodów uporządkowanej według klucza. Na ziemi, na wodzie, w powietrzu i w kosmosie. Teatr, farma, statek, lotnisko, hotel, szpital, galeria handlowa, szkoła, służby ratownicze, budowa, dworzec kolejowy, balet i opera, plan filmowy, redakcja gazety, muzeum, a nawet atelier i kosmodrom. Uff, sporo tej pracy 🙂

dzika-jablon830ss

dzika-jablon830p

Każda rozkładówka to przekrój przez budynek, teren lub obiekt. Wypełniony szczegółami na podobieństwo zadań w poszukiwanie różnic między obrazkami. Wytężamy wzrok i… szukamy Kajtka obecnego w każdej scence. Może w końcu znajdzie jakąś smaczną kość? Scenografia tych kilkunastu lokalizacji wypełniona jest symultanicznymi mini-narracjami. Bardzo mi się podoba ten zabieg, bo przypomina mi niderlandzkie obrazy z XVI wieku, np. lodowiska gęsto naćkane maleńkimi figurkami na łyżwach albo zatłoczone ulice miast.

Przedstawione miejsca pracy i zawody są wyposażone na kolejnych stronach w dodatkowe scenki, opisy oraz ciekawe informacje o wybranych profesjach. Komiksowe dymki dodają tym i tak lekkim rysunkom humoru. Podążamy za Kajtkiem w tej zabawnej podróży… Na koniec okazuje się, że jest tyle fajnych zawodów, że trudno Kajtkowi wybrać coś konkretnego. Może zatrudni się w służbach ratowniczych albo w policji… A Ty? Kim będziesz jak dorośniesz? Do czego masz smykałkę?

To książka dla młodszych i tych trochę starszych. Każde dziecko ma szansę odnaleźć w niej coś dla siebie. W naszej kolekcji intrygujących zawodów zapisujemy w pamięci takie perełki jak: mineralog, klapserka, librecista, toromistrz i sokolnik. Zajrzyjcie do książki po własne odkrycia i dobrą zabawę z dzieckiem.

dzika-jablon830r

dzika-jablon830s

dzika-jablon830t

dzika-jablon830tt

dzika-jablon830u

dzika-jablon830uu

dzika-jablon830w

Fach, że ach!
Wydawnictwo Bajka
tekst: Silvie Sanža
ilustracje: Milan Starý
oprawa: twarda
cena okładkowa 34,90

12 thoughts on “Fach, że ach!

Dodaj komentarz