Owocowe etykiety na słoiki

dzika-jablon786zxx

Jak co roku w czerwcu zaatakowały nas truskawki. Zasypały i nie pozwoliły się zignorować. Kusiły, wołały, zmuszały do nabywania w dużych ilościach. Na straganach, rogach ulic, w dzień targowy, powszedni, a nawet w świąteczny, pod kościołem. Wszędzie.

Jak co roku ulegaliśmy ich czarom, smakom i zapachom. Ich soczystej czerwieni, wobec której topniał wszelki opór, a i drobne w kieszeni. Czerwiec to czar truskawek. I wszędobylskość, bo pchały się do wielu potraw i przekąsek, wypierając konkurencję, ewentualnie łącząc się w harmonii z rabarbarem. W lekkich, letnich ciastach, które znikały pod osłoną nocy, gdyż domownicy nie potrafili się oprzeć pokusie wytrzymania do rana.

Wspomnienie truskawkowego szału zamknęliśmy w słoikach. Uwielbiam przygotowywać z Milo etykiety na słoiki z dżemem. Chyba mam to z dzieciństwa – opisywałam słoiki rysunkami i literami, gdy babcia w oparach ważyła konfitury, przelewała soki do smukłych butelek, wygotowywała w wielkim garze całe zastępy słoików. Pewnie każdy ma podobne wspomnienia. Wygłupiając się z Milo w naszych rysunkach, po części mogę przywołać dla siebie trochę mojego dzieciństwa, a także być z córką w pełni tu i teraz, w zwyczajnych, codziennych sprawach.

Etykietujemy! Do dzieła!

I smacznego, co tam skrywacie w spiżarkach 🙂

dzika-jablon786www

dzika-jablon786wz

dzika-jablon786wzw

dzika-jablon786wzz

dzika-jablon786xxx

dzika-jablon786z

Na dole: truskawki uwięzione w tunelach, w mrowisku, a inne lecą im na pomoc!

dzika-jablon786zx

I jeszcze dogrywka końcowoletnia – dżem morelowy na szybkiego. Moja ulubiona scenka: morele pędzą w galopie, rzucając lasso!

Jak czas łaskawie pozwoli, a upał zakończy niemiłosierne panowanie, zgotujemy jeszcze parę słoików.

dzika-jablon786w

hilda

dzika-jablon786ww

dzika-jablon786zzz

4 thoughts on “Owocowe etykiety na słoiki

 1. Z roku na rok coraz bardziej rozbudowane opowieści 🙂 Cudne!
  Mama – co robisz z etykietami gdy słoik pusty – bo wierzę, że jakoś je zachowujesz 🙂
  U nas wchodzą konfitury śliwkowe, a babcia Emila u siebie – robi dokładnie to – co tak pięknie opisałaś o swojej babci. Wczoraj zrobiła dla nas pastę paprykową, szkoda że tego nie widzimy…Babcie fajne są .

  1. Rany, Iza, nie zachowuję 🙁 robię zdjęcia, potem obrazki rozmywają się na zawsze. to przez klej, nie znam odpowiedniej techniki, żeby zachować papier i nie uszkodzić go.
   do śliwek jeszcze nie doszłam 😉
   czyli już wróciliście?

 2. Super pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem! Jednocześnie zarażasz ją miłością do pichcenia 😉 Takie „zwyczajne” wspomnienia są najcudowniejsze….

Dodaj komentarz