Papier marmurkowy

dzika-jablon761l

Stało się. Chorujemy. Obie. A jak siedzimy w domu, trzeba czymś się zająć, żeby nie myśleć o zarazkach, inhalacjach i tonach chustek do nosa. Przypominamy więc stare zabawy albo próbujemy te, które zawsze chciałyśmy zrobić. Na przykład papier marmurkowy!

Inspiracja pochodzi z bloga The Artful Parent. Nasz papier powstał z użyciem pianki do golenia. Przy dzisiejszym słońcu zabawa z kolorami była jeszcze przyjemniejsza. Milo czarowała, ja głównie sprzątałam. Zaczynamy od wypełnienia naczynia pianką – u nas było to niewielkie pudełko z Ikei. Rozsmarowujemy piankę na płasko. Kroplomierzem wpuszczamy kolory. Dowolne wzory 🙂

dzika-jablon761a

dzika-jablon761b

dzika-jablon761d

Patyczkiem lub łyżką możemy lekko zamieszać kolory. Przyciskamy papier (lepszy będzie grubszy typu brystol, nie nasiąknie wtedy  tak szybko) i po chwili go wyjmujemy. Nie powinno się go trzymać w tej pięknej mazi zbyt długo, bo zacznie się rozpadać.

dzika-jablon761c

dzika-jablon761e

Szpatułką lub kawałkiem tektury zbieramy nadmiar pianki jednym ruchem. A pod spodem…

dzika-jablon761i

Zostawiamy do wyschnięcia!

dzika-jablon761f

dzika-jablon761g

dzika-jablon761h

„Ocean pełen głębin”…

dzika-jablon761j

dzika-jablon761k

6 thoughts on “Papier marmurkowy

  1. Z uwagi na moją słabość do papieru … przepadłam … i te pastelowe kolory, abstrakcyjne fale… !!! 🙂 Chorowanie idzie Wam na ‚kreatywne’ 😉 Zdrówka życzymy ! Ciepło pozdrawiamy !

    1. No tak, pamiętam Twoje działania z papierem. To tutaj to tylko wprawka, u Ciebie prawdziwa artystyczna produkcja! Spróbujemy jeszcze innej techniki, ale czerpany papier póki co mnie przerasta 🙂

Dodaj komentarz