Przygody z książką 4 / Zaproszenie do udziału w projekcie

dzika-jablon807b

Kochani! Nie spać! Zwiedzać! Czytać! Rozpoczynamy czwartą edycję projektu Przygody z książką. Otwieramy zapisy, chętni zgłaszają się mailowo do końca lutego.

Na blogu ostatnimi czasy zrobiło się mocno książkowo, kolejna edycja bardzo nam więc pasuje. Znów głosy mam-blogerek, uczestniczek poprzednich edycji były jednak najbardziej motywujące w czasie moich rozmyślań nad kolejną odsłoną. Wprowadziłam drobne zmiany. Bawimy się przez cały rok, choć styczeń już uciekł (bo jednak sporo tych rozmyślań było oraz innych zadań specjalnych niezwiązanych z projektem). Nic to – zaczynamy 24 lutego pierwszym wpisem A.D. 2016! W każdym miesiącu jeden wpis, a nie – jak do tej pory – dwa. Będzie przejrzyściej i może nie tak wiążąco mimo wszystko 😉

Bardzo odpowiadała mi moja formuła z trzeciej edycji – pisanie na blogu Dzikiej Jabłoni skupiło się na pokazywaniu sylwetek i sporej ilości prac najciekawszych dla mnie i mojej córki ilustratorów i ilustratorek z Polski i zagranicy. Będę kontynuować ten wątek. Milo, gdy usłyszała, że startuje czwarta edycja, entuzjastycznie zgłosiła także swój osobisty udział. W rezultacie wpisy u nas będą mieszanką przykładów dobrej ilustracji książkowej oraz autorskich książek DIY stworzonych przez moją córkę. Pierwsze cztery części przygód Piotrusia już powstały i to był znak, że pora na nas, drogie uczestniczki. TAK! Już czas na nowe listy ‚must-have’ 🙂 🙂

Print

Zasady udziału w projekcie blogowym Przygody z książką 4

Zapraszam wszystkich blogujących, którzy kochają książki i literaturę dziecięcą, a chcieliby poprzez udział w zabawie blogowej rozpowszechniać ideę czytania książek z dziećmi i dzielenia się z nimi pasją czytania 🙂 Co robimy w ramach projektu? Czytamy książki z dziećmi. Popularyzujemy czytanie w rodzinach, szukamy fajnych, wartościowych i niebanalnych książek dla dzieci, dzielimy się odkryciami z zakresu ilustracji, ogólnie rzecz biorąc – inspirujemy się, nasze dzieciaki i siebie nawzajem w grupie uczestniczek. Przede wszystkim przekazujemy dzieciom miłość do książek i zachęcamy do przygody z czytaniem!

Można robić całkowicie dowolny wpis o książkach. Można też odnieść się do kilku zaproponowanych tutaj pomysłów:

 • ulubiona książka
 • recenzja
 • książka artystyczna / autorska / DIY
 • zabawa inspirowana książką
 • praca plastyczna inspirowana książką
 • nowości wydawnicze
 • postać z książki
 • podróż do miejsca z książki
 • ilustracja książkowa / twórczość cenionego ilustratora/ilustratorki

Harmonogram zabawy

Wpisy na blogu tradycyjnie w środy raz w miesiącu. Początek 24 lutego!

 • 24 lutego
 • 23 marca
 • 20 kwietnia
 • 18 maja
 • 22 czerwca 
 • 20 lipca
 • 24 sierpnia
 • 21 września
 • 19 października
 • 23 listopada
 • 21 grudnia

Zasady udziału

 1. Publikujecie wpisy o książkach u siebie na blogach raz w miesiącu wg harmonogramu.
 2. Wszystkie Wasze wpisy linkuję we wpisie „Blogi w projekcie” z listą Waszych blogów i krótką prezentacją autorek. Pod notką na swój temat każda uczestniczka gromadzi wpisy z całego roku.
 3. Wszystkie posty z nazwą Waszego bloga zbieramy i aktualizujemy na bieżąco w naszej grupie projektowej na FB.
 4. Na fan page Dzikiej Jabłoni promuję blogi uczestniczące w projekcie, linkując do Waszych wpisów.
 5. W czasie trwania projektu zamieszczacie w widocznym miejscu na blogu logo projektu podlinkowane do tego wpisu lub wpisu „Blogi w projekcie / Przygody z książką 4” na blogu Dzikiej Jabłoni.
 6. Każdy Wasz post w ramach projektu opatrzony jest logo projektu z linkiem j.w.
 7. Chętni do udziału przesyłają mi logo swojego bloga, parę zdań o sobie i blogu oraz link do bloga na adres pracownia@dzikajablon.pl.

Zaczynamy 🙂

39 thoughts on “Przygody z książką 4 / Zaproszenie do udziału w projekcie

  1. to też może, bo wszystko dzieje się na blogach, a na fb nasza grupa działa. Buba, a Ty to już w szczególności możesz, zapraszam Was jeśli tylko macie ochotę 🙂

   1. Pertraktacje z córką trwają.
    Chciałabym, by ona była główna autorką blogowych wpisów książkowych,
    ale ona nieskora do podejmowania zobowiązań…
    Się okaże, co z tego wyszło (lub nie) 😉

   2. Nooooo, ja też żałuję 🙁
    Ale już od dawna rozmijamy się z córką z lekturami.
    Mało co czytamy razem, ostatnio chyba nawet nic… 🙁
    JA nie napiszę o jej lekturach, a nie chcę jej zmuszać do pisania recenzji. Chwilowo twierdzi, że nie cierpi pisać 😉
    Zresztą nie byłabym sobą, gdyby zadowoliły mnie wyłącznie recenzje w ramach projektu,
    a na inne działania inspirowane książkami (których nie czytamy już razem) nie mamy teraz czasu 🙁
    Na pewno coś skrobnę czasem o książkach, ale projekt rządzi się swoimi prawami, np. terminami publikacji.
    Ale będę Wam asystować wirtualnie! 🙂

    1. Oj, trochę Cię rozumiem, bo ja przeżywam podobny rozjazd w innym blogowym projekcie. to już nie to samo co 2 lata temu 😉 Podobnie jak Ty swojej córki, też nie chcę mojej zmuszać, bo nie o to chodzi 😉
     Ja do Was za to czasem zaglądam po matematykę :)))))

   3. W kolejnym projekcie proszę nie wyznaczać konkretnych terminów publikacji 🙂
    A może już teraz dałoby się „zwolnić” te terminy? 😉

   4. Nie zasnę! Zgłaszam się!
    Jeśli córka dołączy, to będzie dobrze, jeśli nie – dam radę inaczej / albo nie ;-p
    Najwyżej zawalę jakiś termin – muszę sobie w końcu na to pozwolić 😉
    Hura! 🙂

    1. Świetna wiadomość 🙂
     zaczęłam sobie pozwalać zawalać czasem i nic złego się nie stało o dziwo, co więcej, dobrze mi z tym, że tak też potrafię 🙂 🙂

 1. Sama nie wiem dokąd tym razem nas zaniesie…. Może to właśnie jest najbardziej pociągające, niż samo wydatkowanie energii, czasu i oszczędności;) Udział Milo wręcz obowiązkowy, jak i całej projektowej ferajny:) Do boju!

 2. Hej,
  Mamy już gotowy wpis na jutro, nie bardzo jednak wiem, gdzie mam go później opublikować na Twojej stronie. Czy grupa na FB jest dla wszystkich uczestników? Sorry za może oczywiste pytania, ale ja jestem pierwszy raz w projekcie, więc proszę o wyrozumiałość :).

  1. Może nie wszystko wytłumaczyłam, to przez ilość zgłoszeń 😉 Tak, zapraszam do grupy projektowej FB, najpierw kliknijmy się do znajomych. Posty udostępniamy też sobie nawzajem w grupie, ale przede wszystkim na blogach. Na Dzikiej Jabłoni dziś będzie odpowiedni wpis do podłączania linków. pozdraawiam!

  1. Tak, teraz działamy w systemie rocznym, a nie jak dotąd dwumiesięcznym 😉 No, zapisy zakończyły się w lutym w zasadzie. Karola, a możesz skontaktować się ze mną mailowo? Adres jest wyżej. pozdrawiam.

  1. Mamo Tosi, jeśli straaasznie Ci zależy, i czujesz, że będziesz z anmi do końca roku, to skontaktuj się, proszę, ze mną mailowo. To już czwarta edycja i zatacza coraz szersze kręgi, ale nie jest reklamowana, więc pewnie poczta pantoflowa do Ciebie doszła dopiero teraz 😉

Dodaj komentarz