Przygody z książką / Nowy projekt blogowy

dzika-jablon-z-ksiazkami

Dzieci i zwierzęta z książkami,
A książki z frędzlami!
Nasz projekt zaczynamy!

Powyżej zaproszenie Milo do nowej zabawy. Nie wiem dlaczego książki zdobione frędzlami, ale bohaterowie rysunku z pewnością czują czym jest radość czytania 🙂

Zaczynamy zabawę blogową z książkami dla dzieci. Temat bliski sercu niejednemu dziecku i rodzicowi. Dlaczego czytanie i literatura dziecięca?

1. Inspiracją i wspaniałą przygodą był ostatni – dowolny – warsztat w ramach Dziecka na Warsztat, który w całości objął nasze artystyczne działania z książkami własnej roboty.
2. Milo zaczęła wytwarzać coraz więcej książek na przeróżne tematy. Śmiejemy się, że czas założyć domowe wydawnictwo 🙂
3. Po etapie zabaw z literkami Milo weszła w fazę wrażliwą na czytanie i pisanie. Zainteresowanie książkami nabrało nowych barw!
4. Uwielbiam dobrą literaturę dziecięcą i piękną ilustrację. Marzę o ilustrowaniu 🙂
5. Czytanie z Córką przywołuje we mnie wspomnienia z dzieciństwa, kiedy książki były moim wielkim tajemniczym światem, schronieniem i intrygującą przygodą, której przedsmak zapowiadały ilustracje J.M. Szancera…
6. Przygoda z książką może przecież poprowadzić dziecko ku innym środkom ekspresji, sprawić, że z ciekawości sięgnie po sztukę, muzykę, wymyśli nową zabawę czy uda się w podróż śladami książki.
7. Książki mają w sobie magię. Zapach. Czuć je w dłoniach. Czas odmierzany szelestem stron to podróż do krainy wyobraźni i wrażliwości na piękno języka.

Print

Rozpisałam się. Każdy z Was też ma swoje osobiste powody, aby sięgać po książki 🙂
Teraz same konkrety!

Zasady udziału w projekcie blogowym Przygody z książką.

Kto

Zapraszam wszystkich, którzy:

 • lubią czytać z dziećmi
 • kochają książki i literaturę dziecięcą
 • chcieliby poprzez udział w zabawie blogowej rozpowszechniać ideę czytania książek z dziećmi i dzielenia się z nimi pasją czytania
 • prowadzą bloga lub fan page na FB.

Kiedy

Wpisy na blogu co 2 tygodnie w środy. Początek 1 października. Harmonogram zabawy:

 • 1 października
 • 15 października
 • 29 października
 • 12 listopada
 • 26 listopada
 • 10 grudnia
 • 17 grudnia

Cel

W ramach projektu zajmujemy się książkami dla dzieci, czytaniem z dziećmi i literaturą dziecięcą. Popularyzujemy tym samym czytanie w rodzinach i wskazujemy wartościowe książki dla dzieci. Przede wszystkim przekazujemy dzieciom miłość do książek i zachęcamy do przygody z czytaniem!

Można robić całkowicie dowolny wpis o książkach, np. aktualnie czytane przez Was lektury, ostatnie odkrycie w ilustracji książkowej, to co lubicie i co Wam w duszy gra. Można też odnieść się do kilku zaproponowanych przeze mnie kategorii / haseł:

 • ulubiona książka
 • recenzja
 • książka artystyczna / autorska / DIY
 • zabawa inspirowana książką
 • praca plastyczna inspirowana książką
 • nowości wydawnicze
 • postać z książki
 • podróż do miejsca z książki
 • ilustracja książkowa / twórczość cenionego ilustratora/ilustratorki

Zasady udziału

 1. Publikujecie wpisy o książkach u siebie na blogach co 2 tygodnie.
 2. Dodatkowo wszystkie Wasze wpisy są podlinkowane w oddzielnym poście na blogu Dzikiej Jabłoni, razem z listą Waszych blogów i krótką prezentacją autorek.
 3. Wszystkie posty z nazwą Waszego bloga zbieramy i aktualizujemy na bieżąco w grupie projektowej na FB.
 4. Na fan page Dzikiej Jabłoni udostępniam link do postu każdego uczestnika przynajmniej jeden raz w trakcie trwania projektu i promuję blogi uczestniczące w projekcie.
 5. Na koniec projektu robię podsumowanie, zbierając wszystkie linki w jednym poście.
 6. W czasie trwania projektu zamieszczacie w widocznym miejscu na blogu logo projektu podlinkowane do tego wpisu na blogu Dzikiej Jabłoni.
 7. Każdy Wasz post w ramach projektu opatrzony jest logo projektu z linkiem.
 8. Chętni do udziału przesyłają mi logo swojego bloga, parę zdań o sobie i blogu oraz link do bloga na adres pracownia@dzikajablon.pl.

Dobrej zabawy 🙂

dzika-jablon706yy

– Lubisz czytać książki? Masz ciekawe przygody z książkami? – spytałam Milo.
– Tak, bo lubię dowiadywać się nowych rzeczy i czytać z literek!

106 thoughts on “Przygody z książką / Nowy projekt blogowy

 1. Jestesmy i my wprojekciechoc czasu malo teraz i nie ogarniam nowej rzeczywistosci jeszcze. Pokochalam ksiazki z ilustracjami Szancera do tego stopnia ze sciagam szaranczy mimo ze czesto mozna kupic nowsze wydania i moze fajniejsze (dla niektorych) jednak nie ma nic wspanialszego niz czytanie swoim dzieciom takiej samej ksiazki jaka mi czytano kiedy bylam dzieckiem. Lesne usciski przesylam :*

  1. Kajka, ja wiem, że się urządzacie w leśnym zakątku i nie mogę się doczekać jak zaczniecie uchylać rąbka Waszego nowego życia… Wyobrażam sobie Was, dziki i sarny :)))) Bardzo się cieszę, że będziecie z nami na przygodzie!
   Och, rozumiem co piszesz o Szancerze! Ostatnio odnalazłam taką swoją z dawien dawna, w rozsypce, Świerszcz i mrówki. Milo pochwyciła ją z radością, a ja oddałam książkę w jej ręce ze wzruszeniem 🙂

 2. Brzmi bardzo, bardzo ciekawie! A książki dziecięce kochamy 🙂
  Ale nie wiem, czy zdołamy publikować regularnie…
  Czy projekt przewiduje:
  nieregularne wpisy?
  linki do dawnych wpisów?
  Pozdrawiamy 🙂
  Buba z córką

  1. Też miałam pytać czy będzie dopuszczalny jakiś ewentualny jednodniowy (czy dwu) poślizg z publikacją postów? Będę starała się robić to w terminie ale nie mogę zapewnić, że za każdym razem mi się uda (czasem bak czasu)

 3. Ojej, wpadłam na ten post przez innego bloga podczytywanego przeze mnie. Kocham książki i zarażam tą miłością moją 11-miesięczną córeczkę. Chętnie i my dołączymy do takiej akcji, choć to nasz debiut i nie wiem czy podołam…

  1. wróble ćwierkają, że chyba coś będzie… za duża presja jest na kontynuację 😉 jeśli się zadzieje, to na pewno na blogu i na profilu fb będzie info. Pozdrawiam!

  1. :)))) w zasadzie już połowa roku i prawie połowa projektu 🙂 jeśli bardzo Wam zależy i wytrwacie do grudnia, to zapraszam Dziewczyny 🙂 a jakby co, to pewnie kolejna edycja w 2017. proszę o maila w sprawie dołączenia. Pozdrawiam

Dodaj komentarz