Życie z Gąską

dzika-jablon824b

Jeśli szukacie sympatycznego bohatera książkowego dla najmłodszych czytelników lub zastanawiacie się kogo wybrać na wspólne wieczorne czytanki, poznajcie Gąskę!

Bohaterka serii książeczek od wydawnictwa Galaktyka towarzyszy dziecku w codziennych czynnościach, nazywa zwykłe sprawy, pilnuje porządku i codziennej rutyny, pomaga zrozumieć cyfry i liczenie do 10, uczy o kolorach. Autorka serii z Gąską, brytyjska ilustratorka Laura Wall, stworzyła małą i pełną humoru istotkę, rezolutną gąskę o pytającym spojrzeniu, chętną do psot i zabawy, z poczuciem humoru i nie obawiającą się ryzyka. Gąska wpakuje się w sam środek kałuży, pokaże kuper z koleżankami kaczkami, naniesie błota z grządki, powygłupia się z żabami. Zajęta, rezolutna, wszędobylska, jeździ zielonym samochodem i wskakuje na kucyka. W wolnych chwilach maluje obrazy na sztalugach!

dzika-jablon824a

dzika-jablon824g

dzika-jablon824c

Razem ze swą przyjaciółką Zosią, dziewczynką, chodzi na spacery, pilnuje mycia zębów, pije mleko na śniadanie. Czasem kąpie się w umywalce, czesze pióra grzebieniem, czyta książkę na kanapie, nakłada zielone kalosze i hasa z Zosią na placu zabaw. Każda z książeczek jest małą opowieścią o życiu zamkniętą w kilku zdaniach i obrazkach:

  • Wstawaj, Gąsko!
  • Dobranoc, Gąsko!
  • Kolory z Gąską
  • 123 z Gąską

dzika-jablon824d

dzika-jablon824f

dzika-jablon824h

Przyjaźń dziewczynki i ptaka jest ukazana lekko i ciepło, głównie dzięki oszczędnym ilustracjom Laury Wall, nagradzanej artystki, której książki zyskały sympatię najmłodszych czytelników w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Prostą kreskę wzbogaca intensywny kolor. Książeczki, przeznaczone dla maluszków w wieku 1-3 lat, są solidnie wydane, mają zaokrąglone brzegi, twarde kartonowe kartki, co bez namysłu sprawdziła moja młodsza córka. Muszę przyznać, że seria z Gąską spodobała jej się od razu. Zaprosiłyśmy więc książeczki na stałe do naszego podręcznego koszyka z lekturami 🙂

dzika-jablon824j

Seria z Gąską [ Wstawaj, Gąsko! / Dobranoc, Gąsko! / Kolory z Gąską / 123 z Gąską ]
tekst i ilustracje: Laura Wall
wydawnictwo Galaktyka
oprawa: twarda z gąbką
liczba stron: 16
cena okładkowa 1 książeczki 17,99 pln

6 thoughts on “Życie z Gąską

Dodaj komentarz